Isabelle Huppert

Herečka

Filmová a divadelní dráha Isabelle Huppert je ověnčená slávou a uznáním. Její role přecházejí od romantických k záhadným, její postavy jsou okouzlující i zoufalé, její interpretace maniakální i komické.

Je herečkou, která měla nejvíce filmů (16) na oficiální soutěži v Cannes a dvakrát získala cenu za nejlepší interpretaci za film Violette v roce 1978 a za film Pianistka v roce 2001. Je herečkou, která měla nejvíce nominací na cenu César, s 12 nominacemi na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

V roce 2017 hrála Isabelle hlavní roli v úspěšném kriminálním thrilleru Elle, za který byla nominována na Oscara a získala Zlatý glóbus a cenu BAFTA za nejlepší herecký výkon v ženské roli.

Isabelle byla natočena v městském domě poblíž hotelu Mandarin Oriental, Paris. Je zejména fanouškem hotelu Mandarin Oriental, Boston a nemůže se dočkat, až navštíví hotel Mandarin Oriental, Marrakech. Říká, že hotel Mandarin Oriental jí dává „péči a dojem organizovanosti“, jaký vyžaduje její náročný program natáčení.

Isabelle si vybrala charitativní organizace The Watermill Centre a APREC.