PrahaLes Clefs d’Or

Les Clefs d’Or

Myslíme si, že nejlepším způsobem jak poznat Prahu, je vyrazit na procházku s našimi zkušenými průvodci. Hovoří různými jazyky, mají potřebné vzdělání a rádi vám připraví program, který bude odpovídat vašim potřebám a zájmům. Prohlídku Prahy doporučujeme rozdělit do tří dnů.

Zkušený concierge tým hotelu Mandarin Oriental, Prague je považován za jednoho z nejlepších poskytovatelů služeb concierge ve městě. Náš tým, který je členem prestižní mezinárodní asociace služeb concierge Les Clefs d’Or, má za sebou více než padesátiletou praxi v hotelovém odvětví. Náš tým luxusní concierge je vám neustále k dispozici, ať už potřebujete pomoci s přípravou obchodních záležitostí, vytisknout palubní lístky, sehnat jízdenky na vlak nebo dopravu autem, zajistit soukromého průvodce či rezervovat vstupenky na koncert.

Pavel Ruml, vedoucí concierge

Pavel pracuje v hotelovém odvětví již od roku 2001 a svou kariéru v Mandarin Oriental, Prague zahájil v roce 2006, kdy se stal členem týmu připravujícího otevření hotelu. V roce 2008 byl jmenován vedoucím concierge. Pavel, který klade důraz na týmovou práci, a jeho tým vědí o Praze téměř všechno, mají širokou síť kontaktů po celém městě a také povědomí o tom, co se ve městě aktuálně děje. Od roku 2007 je aktivním členem české sekce Les Clefs d’Or a pravidelně se účastní jejích schůzek v Praze, přičemž pro tuto asociaci také několik schůzek naplánoval.

Gilles Delesque, asistent vedoucího concierge

Gilles, který má více než 20 let zkušeností v hotelovém odvětví, se stal členem týmu v roce 2008. Jeho rodným jazykem je francouzština, ale hovoří také plynně česky.

Tři dny podle MO

880A7AA3-D4C7-4F11-B841-5BA3946C4135

Po pěti minutách chůze dorazíte na Karlův most a po dalších 15 minutách na Staroměstské náměstí, kde můžete obdivovat Orloj (astronomické hodiny). Při každém odbíjení celé hodiny se na Orloji začnou pohybovat sošky a z okýnek pod hodinami vystupuje dalších dvanáct sošek zdravících apoštolů.

Po zhlédnutí této pražské podívané zamiřte na Staroměstské náměstí. Máte-li chuť nakupovat, vydejte se na Pařížskou ulici, kde na vás čekají luxusní značky jako Cartier, Hermes apod. Nezapomeňte si sebou vzít nákupní kartičku pro luxusní značky, kterou našim hostům exkluzivně nabízíme. Pokud chcete poznat místní designérskou scénu, zamiřte do Dlouhé ulice, kde můžete navštívit místní obchůdky, bistra a kavárny jako Bakeshop Praha, Naše Maso nebo pivovar Lokál.

V této části města stojí za návštěvu také židovská čtvrť (Josefov), kde se nachází proslulý hřbitov a několik synagog (o sobotách zavřeno).

Procházku zakončete Na Příkopě a Václavském náměstí. Projděte se po mostě Legií se zastávkou v Café Savoy nebo zamiřte na koncert klasické hudby do Obecního domu.

Navštivte kostel Panny Marie Vítězné a poté běžte přímo na Pražský hrad nebo nasedněte na lanovku, která vás vyveze na Petřín, odkud si můžete udělat příjemnou procházku až na Pražský hrad. Po bezpečnostní prohlídce zamiřte pro vstupenky k druhé pokladně, kde bývají menší fronty. Za prohlídku stojí také Lobkovický palác s audio průvodcem. Nenechte si ujít ani Strahovský klášter, procházku po ulici Nový Svět nebo prohlídku palácových zahrad pod Pražským hradem.

Concierge vám může zajistit výlet do následujících lokalit:

  • Kutná Hora (půldenní)
  • Koncentrační tábor Terezín (půldenní)
  • Český Krumlov (celodenní)
  • Karlovy Vary (celodenní)

Speciální tipy pro návštěvu Prahy