Praha

Váš základní průvodce Prahou

$module/image

Napsal Mike MacEacheran

Mike MacEacheran pracuje jako novinář a píše cestopisné příspěvky pro tituly jako Condé Nast Traveller, Esquire a The Guardian. Prahu navštěvuje a píše o ní již od roku 1998.

Objevte souvislosti

Jakmile poprvé přijedete do Mandarin Oriental, Prague, můžete okamžitě začít obdivovat krásy města, a to během procházky po pohádkovém Karlově mostě, který se nachází jen pár kroků od hotelu. Představuje vstupní bránu do středověkého Starého Města, labyrintu dlážděných uliček, které vás obvykle zavedou na světově proslulé Staroměstské náměstí. V létě je karnevalem pohledů a zvuků a v zimě vypadá spíše jako sněhová koule z Narnie. Vrátíte-li se zpět a přejdete přes řeku Vltavu, naskytne se vám úchvatný pohled na Pražský hrad, který vévodí nepřebernému množství gotických věžiček. Zde konečně pochopíte, proč se o Praze říká, že je zlatým, stověžatým městem.

Potěšte svou mysl

Praha byla vždy posedlá láskou k umění a Národní divadlo, které se nachází na nábřeží naproti hotelu Mandarin Oriental, Prague, je živoucím důkazem tohoto dlouholetého souznění. Starobylá alma mater, centrum baletu, opery a dramatu, skvostná stejně jako česká metropole, je vybavena plyšovými hedvábnými sedadly, zlatými sloupy a okázale vyzdobeným interiérem se vznášejícími se anděly. Společnost mu dělá Stavovské divadlo z 18. století a Státní opera Praha – budova s bohatou neorokokovou výzdobou, která bývá považována za nejkrásnější v Evropě. Nabídku živých představení obohacují světově proslulá pražská „černá divadla“, kde herci vytvářejí tzv. zeitgeist magické iluze pomocí tmavého jeviště, minimálního osvětlení, stínů a fluorescenčních kostýmů. Nejblíže hotelu se nachází Divadlo Image a Hilt. Po skončení představení můžete nechat své oči odpočinout během procházky po nábřeží a pozorovat zlatým světlem zalité panorama města.

Nakupujte jako místní

Jen pár kroků od hotelu Mandarin Oriental, Prague se nachází starobylá čtvrť Malá Strana a bezpočet obchodů a elegantních butiků, jako například Morna Design Gallery (interiérový design), Kunstkomora (etnografické masky a sběratelské předměty) a Sartor (hedvábné a exkluzivní látky). Toužíte-li po světoznámých luxusních značkách, jako je Prada, Gucci, Dolce & Gabbana a Dior, vezměte si taxi a zamiřte na nejexkluzivnější adresu v České republice – Pařížskou ulici, která ústí ze Staroměstského náměstí směrem na sever. V této části města si nesmíte nechat ujít studia nabízející křišťál a foukané sklo, Moser nebo Material, která se ukrývají za majestátní fasádou Týnského chrámu. Proslulí pražští umělci nedělají věci polovičatě a jejich dechberoucí lustry a vázy vezmou vítr z plachet každému, kdo říká, že umění ze skla je studené a čisté. Hned vedle na vás čeká obchůdek Botanicus zařízený tradičními lékárnickými regály, který nabízí nepřeberné množství esenciálních olejů, krémů na obličej a zvlhčovačů s vůní růží.

https://photos.mandarinoriental.com/is/image/MandarinOriental/dmo-moprg-concierge

Pouze v Praze...

„Návštěvě Strahovského kláštera v Praze, který patří k nejstarším v Evropě, se nic nevyrovná. Úžasná klášterní knihovna obsahuje vzácné knihy, jako je například tištěný gospel z 9. století, astronomický atlas Al Sufi’s a desítku knih, které kdysi vlastnil Napoleon. Soukromou prohlídku lze v předstihu rezervovat prostřednictvím naší služby concierge.“

Pavel Ruml, vedoucí concierge, Mandarin Oriental, Prague

Prohlédněte si místní zajímavosti

Praha se nejen pyšní pověstnou gotickou nádherou, ale po staletí stála také u zrodu významných inovátorů, a to především astronomů a matematiků. Symbolem této vědecké historie jsou mimořádně složité astronomické hodiny zvané Pražský orloj, které se nacházejí na jižní stěně Staroměstské radnice. Jsou jediné svého druhu na světě, takže pokud se chcete vyhnout davům, které se přicházejí podívat na úchvatné odbíjení orloje s vystupujícími postavami apoštolů, vystoupejte na věž Staroměstské radnice a užijte si tuto jedinečnou podívanou z ptačí perspektivy.

Oslavte svůj příjezd

Chcete-li město zažít jako opravdový bohém, navštivte nádherný Lobkovický palác. V rámci balíčku Lobkowicz Princely Experience platného po celý rok, který nabízí náš hotel, si můžete vychutnat sklenku Prosecca na balkónu tohoto paláce v královském stylu. Poté se můžete zastavit v Bugsy’s Baru, pražské elegantní barové klasice. I když je doménou Prahy pití piva, přistupuje se zde k přípravě koktejlů s velkou kreativitou: ochutnejte například oceněný koktejl „Almond Cigar“, ve kterém se dokonale snoubí rum Havana, amaretto a limetka.

Najděte si čas k odpočinku

Najděte si čas k odpočinku

Spa a wellness

Spa v Mandarin Oriental, Prague je jediným spa na světě, které je situováno v renesanční kapli. Soukromé pokoje pro terapie jsou umístěny ve dvou podlažích a po dni plném obdivování místních pamětihodností je regenerační masáž ve Vltavském apartmá, doplněná odpočinkem v soukromém regeneračním bazénu, téměř povinností.

Večeře ve velkém stylu 

Rezervujte si v předstihu stůl v exkluzivní, michelinskými hvězdami oceněné restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise, která servíruje skvělá ochutnávková menu o 6 až 11 chodech. Českou kuchyni zde neberou jen jako knedlíky a brambory, ale posouvají ji o úroveň výš. Menu například nabízí pokrmy, jako je kachna na jalovci a holoubě na švestkách a třešních, které jsou doplněny lahodnými a jiskřivými víny z místních odrůd Sauvignon a Pinot.

Cestování v čase

Karlův most není jen známou památkou, ale také rychlou lekcí numerologie. Pověrčivý král položil základní kámen 9. července 1357 přesně v 5:31, neboť jeho psaná forma ve starověkém kalendáři byla 1-3-5-7-9-7-5-3-1.

https://mandarinoriental.com/templates/main/img/MO_Magazine_Logo_BLK.svg

A nakonec

Užijte si opravdu nevšední cestovatelský zážitek v Pivních lázních, kde se můžete ponořit do královské vířivé vany z dubového dřeva, naplněné až po okraj tisícem litrů piva Krušovice. Zvláštní a úžasné.